Glen Kamara isossa roolissa – Rangers Eurooppa-liigan finaaliin
Rangers raivasi tiensä Eurooppa-liigan finaaliin torstaina ja yhtenä pääosan esittäjistä oli Glen Kamara.
Rangers kaatoi RB Leipzigin kotiyleisönsä edessä Ibroxilla ja 3-1-voitto riitti skotlantilaisille finaalipaikkaan yhteismaalein 3-2.
Ote finaalipaikasta siirtyi tiukasti Rangersille jo avausjakson ensimmäisellä puolikkaalla ja Kamara oli isossa roolissa. Ensin Huuhkajapeluri oli vahvasti rakentamassa avausosumaa ja tovia myöhemmin viimeisteli ”Gersin” 2-0-maalin itse.
Leipzig tuli toisella jaksolla vielä tilanteeseen 2-1, mutta John Lundstromin maali kymmenisen minuuttia ennen loppua sinetöi finaalipaikan. Eurooppa-liigan finaalissa Rangers saa vastaansa Eintracht Frankfurtin, joka voitti välierässään West Hamin.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Ville Koski suorana – ”Hankala ysikymppinen”
- Saksa astetta parempi – Huuhkajille raakaa oppia
- ”Pohjolan muuri” hyvällä mielellä Saksa-otteluun
- Jacob Friis hakemassa positiivista tulosta
- Yksi muutos Huuhkajiin – Juho Kilo kutsuttiin mukaan
- Viljami Sinisalo fiilisteli tuplaa
- Berat Sadik laittoi nappulat naulaan
- Tim Sparv jättää Huuhkajat
- Yksi muutos lisää – Janssonille ensimmäinen kutsu
- Mika Lehkosuo valitsi Pikkuhuuhkajat
- Ville Koski suorana – ”Hankala ysikymppinen”
- Markku Kanerva jatkosopimukseen Palloliiton kanssa – ”Riven johdolla suomalainen jalkapallo nosteessa”
- Jukka Raitala jatkaa urakointia – Montrealille kuitenkin tappio
- Aapo Halme vaihdosta kentälle Barnsleyn voitossa
- Huuhkajien EM-vastustajat tasapeleihin
- ”Olen luottavainen” – Niki Mäenpäällä edessä Serie A -debyytti?
- Carljohan Erikssonilla komea debyytti – ”Tosi hyvät fiilikset”
- Ivanovin ja Mäenpään Warta sinetöi sarjapaikkansa Puolassa
- Huuhkaja-legenda pääsi FIFA:n huippupestiin
- EM-kisojen siirtyminen vuodella eteenpäin on nyt virallista – Palloliiton pääsihteeri Marco Casagrande: ”Muuta vaihtoehtoa ei nyt ole”