Fredrik Jensenille ei minuutteja loppukaudella

Vammoista kärsinyt Fredrik Jensen ei esiintynyt Bundesliigan viimeisessäkään ottelussa. Kolhuista kärsinyt Huuhkaja-pelaaja ei pystynyt pelaamaan yhdessäkään koronatauon jälkeisessä ottelussa.
Hyökkääjällä on nyt aikaa pistää itsensä kuntoon ja tietysti samalla miettiä, onko Augsburg jatkossa paras mahdollinen vaihtoehto urakehitykselle, sillä terveenäkään ei vastuuta mitenkään suuresti tullut.
Suomalaisen passin omistama Malick Thiaw sen sijaan sai jälleen arvokasta Bundesliigakokemusta Schalken riveissä. Thiaw pelasi toisen puoliajan päätöskierroksella. Hänen vastuunsa kasvoi kauden viimeisissä peleissä ja onkin mielenkiintoista nähdä, millaiseen rooliin nuorukainen on kaavailtu Schalken tulevaisuudessa.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Tasapeli ei riittänyt Pikkuhuuhkajille jatkopaikkaan
- Pikkuhuuhkajilla pakkovoiton paikka
- Pikkuhuuhkajat taipui Ukrainalle
- Pikkuhuuhkajat hakee voittoa Ukrainasta
- Matti Peltola Pikkuhuuhkajien matkaan
- Pikkuhuuhkajien yllätys mureni lisäajalla – avauksesta tasapeli
- Pikkuhuuhkajat avaa EM-kisat Hollantia vastaan
- Huuhkajat kaatoi Puolan – katsomossa ikävä sairauskohtaus
- Huuhkajilla pakkovoiton paikka Puolaa vastaan
- Jacob Friis manaili lepsua puolustamista – ”Ei voi antaa liikaa lahjoja”