Daniel O’Shaughnessy muistuttaa: ”Nyt pelataan pisteistä”

Huuhkajilla on hyvät muistot Ranskan vierailuista viime syksyltä, mutta pelkät muistot eivät riitä tiistain MM-karsintaottelussa.
Huuhkajat kaatoi Ranskan yllättäen viime syksynä 2-0 vieraskentällä. Liikoja johtopäätöksiä tuosta ottelusta ei kuitenkaan kannata tehdä.
– Viimeksi oli maaottelu ja nyt pelataan pisteistä. Se on se iso ero ja varmasti Ranska vähän eri tavalla asennoituu peliin, Huuhkajatoppari Daniel O’Shaughnessy totesi etätiedotustilaisuudessa.
Ranskan kone on hiukan yskinyt, mutta tämänkään ei pidä antaa O’Shaughnessyn mukaan hämätä.
– Vaikka Ranskalla on ollut vähän heikompia tuloksia viime aikoina, ei se meidän valmistautumiseemme ole vaikuttanut. Ranska on täynnä maailmanluokan pelaajia ja kyllä me altavastaajina lähdemme siihen otteluun ja yritämme varmasti iskeä sitten vastahyökkäyksillä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Tasapeli ei riittänyt Pikkuhuuhkajille jatkopaikkaan
- Pikkuhuuhkajilla pakkovoiton paikka
- Pikkuhuuhkajat taipui Ukrainalle
- Pikkuhuuhkajat hakee voittoa Ukrainasta
- Matti Peltola Pikkuhuuhkajien matkaan
- Pikkuhuuhkajien yllätys mureni lisäajalla – avauksesta tasapeli
- Pikkuhuuhkajat avaa EM-kisat Hollantia vastaan
- Huuhkajat kaatoi Puolan – katsomossa ikävä sairauskohtaus
- Huuhkajilla pakkovoiton paikka Puolaa vastaan
- Jacob Friis manaili lepsua puolustamista – ”Ei voi antaa liikaa lahjoja”