Marcus Forss hurjana – neljä maalia liigacupissa Oldhamin verkkoon

Marcus Forss nousi Brentfordin avaukseen tiistaisessa Englannin liigacupin ottelussa ja jälki oli sen jälkeen hurjaa.
Forss avasi maalihanat ottelussa Oldhamia vastaan rangaistuspilkulta ja vajaan kolmen minuutin pelin jälkeen ja vei ’Beesin’ 2-0-johtoon vartin kohdalla. Forss ehti viimeistellä hattutempun jo ennen taukoa ja lopulta saldoksi kertyi neljä maalia, kun loppunumerot kirjattiin 7-0.
Forss teki samalla seurahistoriaa. Yksikään Brentfordin pelaaja ei aiemmin ollut yltänyt liigacupin ottelussa hattutemppuun. Forss hilasi ennätyksen nyt siis kertaheitolla neljään maaliin.
– Hän teki neljä todella hienoa maalia, kaiketi sen täytyy olla 10 pistettä kymmenestä, Brentfordin manageri Thomas Frank kiteytti Forssin esityksen BBC Sportin mukaan.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Tasapeli ei riittänyt Pikkuhuuhkajille jatkopaikkaan
- Pikkuhuuhkajilla pakkovoiton paikka
- Pikkuhuuhkajat taipui Ukrainalle
- Pikkuhuuhkajat hakee voittoa Ukrainasta
- Matti Peltola Pikkuhuuhkajien matkaan
- Pikkuhuuhkajien yllätys mureni lisäajalla – avauksesta tasapeli
- Pikkuhuuhkajat avaa EM-kisat Hollantia vastaan
- Huuhkajat kaatoi Puolan – katsomossa ikävä sairauskohtaus
- Huuhkajilla pakkovoiton paikka Puolaa vastaan
- Jacob Friis manaili lepsua puolustamista – ”Ei voi antaa liikaa lahjoja”