Marcus Forss tyytyväinen Huuhkajien esitykseen – ”Hyvä fiilis jäi ottelusta”

Huuhkajat pelasi vuoden viimeisen ottelunsa sunnuntaina, kun se kohtasi vieraskentällä Norjan 1-1-päättyneessä ottelussa. Marcus Forss oli ottelun antiin suhteellisen tyytyväinen.
Suomi meni ensimmäisellä puoliajalla johtoon Benjamin Källmanin ottelussa, mutta Norja tuli heti toisen alkuun tasoihin. Forss oli kuitenkin lopputulokseen suhteellisen tyytyväinen.
– Hyvä fiilis jäi ottelusta. Hyvä taistelu jätkiltä ja loppujen lopuksi hyvä tulos. Negatiivista oli tietysti se maali, jonka päästimme toisen puoliajan alussa. Kun tuollaiset virheet saadaan pois, niin sitten meillä on hyvät mahdollisuudet voittaa tällaisia otteluita. Loppujen lopuksi todella hyvä peli meiltä, Forss kehaisi Huuhkajien Twitterin mukaan.
Forss urakoi Suomen hyökkäyksessä yhdessä Källmanin mukaan ja kaksikon yhteispeli toimi hyvin.
– Tosi hyvä peli ja meillä oli hyvä kärkipari siinä. Benjamin ja minä olimme hyvin vaarallisia linjan taakse menijöitä ja muutenkin tosi hyvä peli. Maali jäi puuttumaan, mutta ensi peliin.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Joel Pohjanpalo missasi rankkarin
- Leo Walta maalasi Ruotsissa
- Onni Valakari tehopäällä MLS:ssä
- Daniel Håkans tehokkaana murskavoitossa
- Tuomas Ollilan Paris FC varmisti nousun
- Joel Pohjanpalon maalisyöttö laiha lohtu
- Djurgårdenille selkeä tappio Chelseaa vastaan
- Viljami Sinisalosta Skotlannin mestari
- Robert Taylor kaupattiin Inter Miamista
- Jyri Nieminen Huuhkajien maalivahtivalmentajaksi