Lukas Hradecky moitti Teemu Pukkia kuorsaamisesta
Kuva: Juha Tamminen
Huuhkajat valmistautuu Walesin kohtaamiseen poikkeuksellisina aikoina poikkeuksellisissa oloissa. Huuhkajien tuttu majapaikka, Hotelli Kalastajatorppa, on muutettu eräänlaiseksi kuplaksi.
Tämä tarkoittaa sitä, että Huuhkajapelaajat asuvat normaalista poiketen yksin, kontakteja joukkueen ulkopuolelle ei sallita, hotellin henkilökunta ei ole samoissa tiloissa, joukkueella on omat kulkureitit ja tilat jne.
Tavallisesti Teemu Pukin kanssa maajoukkuereissulla asuva Lukas Hradecky kertoi keskiviikkona tiedotustilaisuudessa yhden hyvän puolen erikoisjärjestelyistä.
– Jos jotain positiivista hakee niin ei tarvitse kuunnella Teemun kuorsaamista aamuisin, Hradecky naureskeli.
Suomi kohtaa Walesin Nations Leaguen avausottelussa torstaina Olympiastadionilla. Ottelu alkaa 21.45.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Benjamin Källman yltänyt harvinaiseen suoritukseen
- Viljami Sinisalon Celtic puristi jatkoon Eurooppa-liigassa
- Lukas Hradeckyn AS Monaco jatkoon Mestarien liigassa
- Huuhkajat kohtaa eksoottisia vastustajia maaliskuussa
- Leo Walta siirtymässä?
- Naatan Skyttä kunnostautui tällä kertaa syöttäjänä
- Topi Keskisen pitkä kuiva kausi vihdoin rikki
- Benjamin Källmanin maalivire jatkuu
- Huuhkajien valmennusryhmään muutoksia
- Huuhkajat kohtaa MM-maita maaliskuussa