Huuhkajien kotipelin lipunmyynti käy kuumana – ”Katsojat ovat meille valtava voimavara”

Huuhkajat saa tärkeään MM-karsintaotteluun Ukrainaa vastaan vahvan tuen kotiyleisöltä. Lauantaina 9.10. klo 19 Olympiastadionilla pelattavaan otteluun on myyty kevään kausikorttimyynnin, syksyn etuosto-oikeuden ja muutaman päivän yleisen lipunmyynnin aikana jo 17 000 lippua.
Lipunmyynti Huuhkajien Ukraina-otteluun on lähtenyt vauhdilla käyntiin. Ottelulippuja on myynnissä edelleen kaikissa hintakategorioissa, mutta varmistaakseen parhaat paikat, kannattaa toimia nopeasti.
Suomi ja Ukraina ovat molemmat viidessä pisteessä D-lohkossa heti lohkoa johtavan Ranskan perässä. Kotiyleisön kannustusta tarvitaan Olympiastadionin lauantai-illassa.
– Hienoa, että lipunmyynti on käynnistynyt näin vilkkaasti. Katsojat ovat meille valtava voimavara, ja odotamme huipputärkeää ottelua innolla, Huuhkajien päävalmentaja Markku Kanerva kertoo Palloliiton sivuilla.
Terveysturvallisuus huomioidaan ottelutapahtumassa. Jotta jokainen katsoja voisi nauttia turvallisesti jalkapallojuhlasta, jätetään stadionilla jokaisen sektorin paikoista tyhjäksi 10 prosenttia. Lisäksi ottelutapahtumassa on kasvomaskipakko (suositus alle 12-vuotiaille) koko ottelun ajan.
Tapahtumassa on tarjolla käsihuuhdetta ja katsojia pyydetään huolehtimaan hyvästä käsihygieniasta. Otteluun tulee osallistua ainoastaan täysin terveenä.
– On mahtavaa, että pitkän odotuksen jälkeen voimme terveysturvallisesti ottaa stadionille jälleen enemmän ihmisiä. Hienoa päästä yhdessä kokemaan Olympiastadionin ainutlaatuinen tunnelma täydessä loistossaan, Palloliiton myynti- ja markkinointijohtaja Mikko Varis kehuu.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Hradecky ja Schüller sivussa Norja- ja Puola-otteluista – Joronen joukkueeseen
- Benjamin Källman hurjassa maalivireessä
- Santeri Haarala siirtyy lainalle
- Topi Keskisen Aberdeen Konferenssiliigaan
- Mestarien liiga jäi Oliver Antmanilta haaveeksi – Kaan Kairinen Konferenssiliigaan
- Huuhkajat MM-karsintoihin valittu – joukkue uudistuu rajusti
- Robin Lod loisti MLS:ssä
- Joel Pohjanpalo sai heti maalihanat auki
- Benjamin Källmanille kauden toinen osuma
- Jesse Joronen Palermoon
- Huuhkajat MM-karsintoihin valittu – joukkue uudistuu rajusti
- Benjamin Källman hurjassa maalivireessä
- Santeri Haarala siirtyy lainalle
- Mestarien liiga jäi Oliver Antmanilta haaveeksi – Kaan Kairinen Konferenssiliigaan
- Jesse Joronen Palermoon
- Robin Lod loisti MLS:ssä
- Topi Keskinen ja Kaan Kairinen taistelevat eurocupien liigavaiheen paikoista
- Topi Keskisen Aberdeen Konferenssiliigaan
- Benjamin Källmanille kauden toinen osuma
- Joel Pohjanpalo sai heti maalihanat auki