Fredrik Jensenille ei minuutteja loppukaudella
Kuva: Juha Tamminen
Vammoista kärsinyt Fredrik Jensen ei esiintynyt Bundesliigan viimeisessäkään ottelussa. Kolhuista kärsinyt Huuhkaja-pelaaja ei pystynyt pelaamaan yhdessäkään koronatauon jälkeisessä ottelussa.
Hyökkääjällä on nyt aikaa pistää itsensä kuntoon ja tietysti samalla miettiä, onko Augsburg jatkossa paras mahdollinen vaihtoehto urakehitykselle, sillä terveenäkään ei vastuuta mitenkään suuresti tullut.
Suomalaisen passin omistama Malick Thiaw sen sijaan sai jälleen arvokasta Bundesliigakokemusta Schalken riveissä. Thiaw pelasi toisen puoliajan päätöskierroksella. Hänen vastuunsa kasvoi kauden viimeisissä peleissä ja onkin mielenkiintoista nähdä, millaiseen rooliin nuorukainen on kaavailtu Schalken tulevaisuudessa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Benjamin Källman yltänyt harvinaiseen suoritukseen
- Viljami Sinisalon Celtic puristi jatkoon Eurooppa-liigassa
- Lukas Hradeckyn AS Monaco jatkoon Mestarien liigassa
- Huuhkajat kohtaa eksoottisia vastustajia maaliskuussa
- Leo Walta siirtymässä?
- Naatan Skyttä kunnostautui tällä kertaa syöttäjänä
- Topi Keskisen pitkä kuiva kausi vihdoin rikki
- Benjamin Källmanin maalivire jatkuu
- Huuhkajien valmennusryhmään muutoksia
- Huuhkajat kohtaa MM-maita maaliskuussa