Interin Jussi Niska tähtää ulkomaille ja Huuhkajiin
Interin puolustuksessa loistanut Jussi Niska oli yksi niistä uusista pelaajista, jotka saivat Huuhkaja-debyyttinsä viime syksynä. Jälleen erinomaisesti kautensa aloittanut Niska kertoi SuomiFutis.comin laajassa erikoishaastattelussa, että hän ehdottomasti tähtää siihen, että Huuhkajakomennus olisi pysyvä.
– Suomen edustaminen on aina hienoa. Ekat maajoukkuepelit olivat alle 15-vuotiaiden maajoukkueessa. Se muuttuu vielä siistimmäksi, kun pääsee pelaamaan A-maajoukkueeseen, Niska kertoi SuomiFutiksen haastattelussa.
– Kyllähän niitä pelejä todellakin haluaisi päästä pelaamaan. Siellä voi päästä pelaamaan maailman parhaimpia tähtiä vastaan ja saada sellaisia näyttöpaikkoja, joita seuratasolla ei välttämättä koskaan saisi.
Samassa haastattelussa Niska kertoo avoimesti, että siirto ulkomaille kiinnostaa paljon. Joka tapauksessa, Niska on oikealla tiellä, sen on jälleen alkukausi osoittanut.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Interin Jussi Niska tähtää ulkomaille ja Huuhkajiin
- Vanha herra jaksaa – Stuart Baxter jälleen uuteen pestiin
- ”Tilli” Kautonen on poissa
- Huuhkaja-legendalle uusi haaste – Joonas Kolkka palasi valmennushommiin
- Naamo menetetty mies
- Viljami Sinisalon asemat paranivat
- Nikolai Alho kiitti vastuusta
- Ilmari Niskaselle tuli lähtö
- Leo Walta teki avausmaalinsa
- Joel Pohjanpalo iski taas – maalikuninkuus käytännössä varma
- Leo Walta teki avausmaalinsa
- Naamo menetetty mies
- Joel Pohjanpalo iski taas – maalikuninkuus käytännössä varma
- Dario Naamon tulevaisuus puhuttaa
- Ilmari Niskaselle tuli lähtö
- Viljami Sinisalon asemat paranivat
- Oiva Jukkolan maalitili auki
- ”Tilli” Kautonen on poissa
- Urho Nissilä tähtää yhä Huuhkajiin
- Nikolai Alho kiitti vastuusta