Huuhkajat nousi yhden pykälän tuoreessa FIFA-rankingissa
Kansainvälinen jalkapalloliitto FIFA julkaisi keskiviikkona 7.4. tuoreen ranking-listansa ja Huuhkajat ovat yhä hienoisessa nousussa.
Huuhkajat on pysytellyt FIFA-rankingissa sijan 60. paremmalla puolella alkuvuodesta 2019 lähtien. Nousu sitten ennen oli rajua, sillä koukkaus alkuvuonna 2017 kävi peräti sijan 110. kautta. Nyt sijoitus on 54., missä on yhden sijan verran nousua edellisestä, helmikuussa julkaistusta listasta.
Huuhkajien maaliskuun vastustajista Sveitsi nousi kolme pykälää ja on peräti sijalla 13. Ukraina on sijalla 24. ja Bosnia ja Hertsegovina heti Huuhkajien perässä sijalla 55.
Muista MM-karsintalohkon vastustajista Ranska on rankingkakkosena Belgian jälkeen ja Kazakstan löytyy sijalta 124. EM-lopputurnauksen lohkovastustajista Belgian ohella Tanska on kärkipäässä sijalla 10. ja Venäjä puolestaan sijalla 38.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Joona Toivio lopettaa uransa
- Onni Valakari jatkaa San Diegossa miljoonasiirrolla
- Lukas Hradecky piti nollat Mestarien liigassa
- Mika Lehkosuo jatkaa Pikkuhuuhkajien päävalmentajana
- Joel Pohjanpalo taas liekeissä
- Naatan Skyttä siivitti Kaiserslauternin voittoon
- Benjamin Källman maalasi jälleen 2. Bundesliigassa
- Sami Hyypiälle Captain’s Ball – Oliver Antman vuoden miespelaaja
- Oliver Antman loukkaantui
- Teemu Pukin jäähyväiset ehdolla Urheilugaalassa