”Fokus on nyt auttaa maajoukkuetta” – Robert Ivanov ei mieti seurakuvioita
Vahvan kauden Warta Poznanissa pelannut Robert Ivanov on noussut vahvasti mukaan taistelemaan paikasta EM-joukkueessa.
Huuhkajien päävalmentaja Markku Kanerva on monesti korostanut sen merkitystä, millainen rooli pelaajilla on seurajoukkueissaan ja Ivanov on tästä hyvä esimerkki.
– Varmasti kertoo omaa kieltään kaudesta seurajoukkueessa, että olen täällä nyt mukana. Hyvin meni etenkin kevät niin seuralta kuin omalta osaltani, sain pelata paljon ja emme montaa ottelua hävinneet, Ivanov kertasi Huuhkajien tiedotustilaisuudessa.
Sopimus Wartan kanssa jatkuu 26-vuotiaalla topparilla vielä ensi kauden. Kysyntää voi olla muuallakin, mutta Ivanov ei tällä hetkellä päätään näillä asioilla vaivaa.
– Fokus on nyt auttaa maajoukkuetta. Sopimus Wartan kanssa jatkuu, mutta katsotaan sitten jatkoa – nyt vain maajoukkue on mielessä.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Tuomas Ollila debytoi Ranskan liigassa
- Lucas Bergström debytoi Mallorcan maalilla
- Rasmus Schüller lopettaa Huuhkajissa
- Onni Valakari maalasi MLS:n pudotuspeleissä – Minnesotalle avausvoitto
- Leo Walta teki historiaa
- Benjamin Källman iski kahdesti
- Helmareille ruma tappio nousukarsintojen avauksessa
- Voitot karttoivat Huuhkaja-pelaajia eurocupeissa
- Linda Sällström päättää uransa
- MLS:ssä runkosarja päätökseen – kolme Huuhkajaa pudotuspeleissä