Pohjanpalo tasapelistä: ”Tosi katkeraa ja sääli”
Kuva: Getty Images
Saksan 2. Bundesliigasta nousua tiukasti tavoitteleva Joel Pohjanpalon HSV jäi sunnuntaina 2-2-tasapeliin myös nousuhaaveita vielä elättelevän Greuther Fürthin vieraana.
Nimenomaan ”jäi”. Vaikka isännät menivät johtoon, Pohjanpalon tasoitus tauon alla ja HSV:n johtomaali toisen jakson alkuun antoivat avaimet hampurilaisten käteen. Fürth kuitenkin nousi tasoihin lisäajan viime sekunneilla.
– Tosi katkeraa ja sääli, että matkaan saatiin vain yksi piste. Meidän olisi pitänyt tehdä toisella jaksolla kolmas maali, niin ottelu olisi ratkennut siihen, Pohjanpalo sanoi HSV:n verkkosivuilla.
– Emme valitettavasti siinä onnistuneet ja epäonnekkaasti tuli sitten vielä 2-2-maali. Nyt täytyy vain katsoa kohti seuraavaa ottelua.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Onni Valakari jatkaa San Diegossa miljoonasiirrolla
- Lukas Hradecky piti nollat Mestarien liigassa
- Mika Lehkosuo jatkaa Pikkuhuuhkajien päävalmentajana
- Joel Pohjanpalo taas liekeissä
- Naatan Skyttä siivitti Kaiserslauternin voittoon
- Benjamin Källman maalasi jälleen 2. Bundesliigassa
- Sami Hyypiälle Captain’s Ball – Oliver Antman vuoden miespelaaja
- Oliver Antman loukkaantui
- Teemu Pukin jäähyväiset ehdolla Urheilugaalassa
- Onni Valakarin kausi päättyi välierätappioon