Pistejako pettymys – Hradeckyn Leverkusenin vire haussa
Kuva: Getty Images
Vielä joulun alla Bundesliigan kärkipaikalla keikkunut Lukas Hradeckyn Leverkusen sai lauantaina orastavan tappioputkensa poikki, mutta 1-1-kotitasapeli Werder Bremeniä vastaan oli pettymys.
Pallonhallinta ottelussa oli selkeästi Leverkusenilla, mutta tiiviisti puolustanut Werder ei juuri paikkoja ”Werkselfille” antanut. Hradecky ei Werderin maalille mahtanut mitään ja isoimmat kysymysmerkit löytyvätkin nyt hyökkäyspelistä.
Piste kahden peräkkäisen tappion jälkeen oli toki askel parempaan, mutta Leverkusenin vuosi on alkanut kaikkea muuta kuin odotetusti. Sekä Frankfurt että Werder olivat ennakkoon selkeästi voitettavissa olevia otteluita ja yksi piste kuudesta mahdollisesta on kaikkea muuta kuin toivottua.
Ex-huuhkaja Niklas Moisander seurasi lauantain ottelua Werderin vaihtopenkiltä.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Onni Valakari jatkaa San Diegossa miljoonasiirrolla
- Lukas Hradecky piti nollat Mestarien liigassa
- Mika Lehkosuo jatkaa Pikkuhuuhkajien päävalmentajana
- Joel Pohjanpalo taas liekeissä
- Naatan Skyttä siivitti Kaiserslauternin voittoon
- Benjamin Källman maalasi jälleen 2. Bundesliigassa
- Sami Hyypiälle Captain’s Ball – Oliver Antman vuoden miespelaaja
- Oliver Antman loukkaantui
- Teemu Pukin jäähyväiset ehdolla Urheilugaalassa
- Onni Valakarin kausi päättyi välierätappioon