Robin Lod tietää: ”Meidän pitää onnistua sataprosenttisesti”
Huuhkajien lauantainen Ukraina-ottelu on MM-karsintojen kannalta erittäin tärkeä – ja on sitä nimenomaan molemmille joukkueille.
Loukkaantumisen jälkeen paluun Huuhkajiin tekevä Robin Lod ei peittele sitä tosiasiaa, että EM-kisoissakin vahvasti esiintynyt Ukraina on todella haastava vastustaja.
– Ukraina on tosi kova joukkue, ovat näyttäneet, että ovat vaikeasti voitettavia. Joukkueessa on todella hyviä yksilöitä, jotka pystyvät ratkaisemaan pelejä. Siellä on kovia pelaajia kärjessä ja laitureina.
– Meidän pitää onnistua sataprosenttisesti, jos aiomme lauantaina voittaa, Lod sanoi Huuhkajien tiedotustilaisuudessa.
Syyskuun ottelut Lod joutui seuraamaan etänä, mutta nyt mies on jälleen pelikunnossa ja innolla mukana.
– On se henkisesti aina raskaampaa katsoa sivusta, kun haluaisi olla itse mukana. Tosi mukava että nyt taas itsekin pääsin mukaan.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Benjamin Källman yltänyt harvinaiseen suoritukseen
- Viljami Sinisalon Celtic puristi jatkoon Eurooppa-liigassa
- Lukas Hradeckyn AS Monaco jatkoon Mestarien liigassa
- Huuhkajat kohtaa eksoottisia vastustajia maaliskuussa
- Leo Walta siirtymässä?
- Naatan Skyttä kunnostautui tällä kertaa syöttäjänä
- Topi Keskisen pitkä kuiva kausi vihdoin rikki
- Benjamin Källmanin maalivire jatkuu
- Huuhkajien valmennusryhmään muutoksia
- Huuhkajat kohtaa MM-maita maaliskuussa