Mestaruus jäämässä haaveeksi Glen Kamaralle
Rangersin ja Huuhkajien keskikenttämies Glen Kamara ei ollut kentällä sunnuntaina, kun Skotlannissa pelattiin Old Firm -ottelu Celticin ja Rangersin välillä.
Kamara seurasi koko ottelun Rangersin penkiltä. Vielä viime torstaina Kamara pelasi koko ottelun, kun Rangers hävisi Eurooppa liigan välierän ensimmäisessä osaottelussa Leipzigille, mutta nyt vastuuta ei tullut.
Ottelu päättyi 1-1 ja tämä tarkoittaa sitä, ettei Rangers lähes varmuudella tule mestaruuttaan uusimaan. Tasapelin myötä skotlantilaisten suurseurojen ero on edelleen kuusi pistettä, Celticin eduksi. Pelejä on vielä pelaamatta kolme, joten Celtic tarvitsee vielä neljä pistettä varmistaakseen kannun. Tietäen Skotlannin selvät tasoerot, mestaruus on periaatteessa Celticin taskussa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Joona Toivio lopettaa uransa
- Onni Valakari jatkaa San Diegossa miljoonasiirrolla
- Lukas Hradecky piti nollat Mestarien liigassa
- Mika Lehkosuo jatkaa Pikkuhuuhkajien päävalmentajana
- Joel Pohjanpalo taas liekeissä
- Naatan Skyttä siivitti Kaiserslauternin voittoon
- Benjamin Källman maalasi jälleen 2. Bundesliigassa
- Sami Hyypiälle Captain’s Ball – Oliver Antman vuoden miespelaaja
- Oliver Antman loukkaantui
- Teemu Pukin jäähyväiset ehdolla Urheilugaalassa