Mestaruus jäämässä haaveeksi Glen Kamaralle

Rangersin ja Huuhkajien keskikenttämies Glen Kamara ei ollut kentällä sunnuntaina, kun Skotlannissa pelattiin Old Firm -ottelu Celticin ja Rangersin välillä.
Kamara seurasi koko ottelun Rangersin penkiltä. Vielä viime torstaina Kamara pelasi koko ottelun, kun Rangers hävisi Eurooppa liigan välierän ensimmäisessä osaottelussa Leipzigille, mutta nyt vastuuta ei tullut.
Ottelu päättyi 1-1 ja tämä tarkoittaa sitä, ettei Rangers lähes varmuudella tule mestaruuttaan uusimaan. Tasapelin myötä skotlantilaisten suurseurojen ero on edelleen kuusi pistettä, Celticin eduksi. Pelejä on vielä pelaamatta kolme, joten Celtic tarvitsee vielä neljä pistettä varmistaakseen kannun. Tietäen Skotlannin selvät tasoerot, mestaruus on periaatteessa Celticin taskussa.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Joel Pohjanpalo missasi rankkarin
- Leo Walta maalasi Ruotsissa
- Onni Valakari tehopäällä MLS:ssä
- Daniel Håkans tehokkaana murskavoitossa
- Tuomas Ollilan Paris FC varmisti nousun
- Joel Pohjanpalon maalisyöttö laiha lohtu
- Djurgårdenille selkeä tappio Chelseaa vastaan
- Viljami Sinisalosta Skotlannin mestari
- Robert Taylor kaupattiin Inter Miamista
- Jyri Nieminen Huuhkajien maalivahtivalmentajaksi