Leo Walta huippuvireessä Huuhkajiin
Loistavaa kautta Allsvenskanin Siriuksessa pelaava Leo Walta on Huuhkajien tuoreimpia nimiä. Walta liittyi Huuhkajien mukaan nälkäisenä.
Toista kauttaan Siriuksessa pelaava Walta on äitynyt kesällä loistavaan iskuun. Tilille on kertynyt tämän kauden aikana viisi maalia, jotka kaikki ovat tulleet heinäkuun jälkeen. Lisäksi tehotilastoa koristaa kaksi maalisyöttöä.
– Viimeiset kuukaudet ovat menneet ehkä vielä paremmin kuin kevät. Tehoja on alkanut tulla ja vedot osumaan maaliin. Fiilis omasta kunnosta on todella hyvä tällä hetkellä, Walta hehkuttaa Palloliiton verkkosivuilla.
Huuhkajat aloittaa Nations Leaguen ottelut kohtaamalla lauantaina vieraskentällä Kreikan, jonka jälkeen edessä on matka Lontooseen, jossa tiistaina vastaan asettuu Englanti.
– Vastustajat ovat kovia, mutta futis on aina futista. Peli alkaa aina tilanteesta 0–0, ja meillä on mahdollisuus yllättää vastustajat. Meillä on luottavainen fiilis, Walta ennakoi.
Lähde: Palloliiton verkkosivut
LUE MYÖS:
Nopan vanhoille asiakkaille 5€ kierrätysvapaa megakierros – vain 1 eurolla!
- Minimitalletus 1 €.
- Vain vanhoille asiakkaille!
- Ville Koski suorana – ”Hankala ysikymppinen”
- Saksa astetta parempi – Huuhkajille raakaa oppia
- ”Pohjolan muuri” hyvällä mielellä Saksa-otteluun
- Jacob Friis hakemassa positiivista tulosta
- Yksi muutos Huuhkajiin – Juho Kilo kutsuttiin mukaan
- Viljami Sinisalo fiilisteli tuplaa
- Berat Sadik laittoi nappulat naulaan
- Tim Sparv jättää Huuhkajat
- Yksi muutos lisää – Janssonille ensimmäinen kutsu
- Mika Lehkosuo valitsi Pikkuhuuhkajat
- Ville Koski suorana – ”Hankala ysikymppinen”
- Yksi muutos lisää – Janssonille ensimmäinen kutsu
- Paulus Arajuuri kunnostautui maalinteossa
- Teemu Tainiolle päävalmentajapesti
- Huuhkajat kohtaa kesäkuussa Ruotsin ja Viron – kotiottelun alkamisaika varmistunut
- Huuhkajilla kaksi kovaa harjoitusottelua maaliskuussa – lipunmyynti käynnissä
- Markku Kanerva jatkosopimukseen Palloliiton kanssa – ”Riven johdolla suomalainen jalkapallo nosteessa”
- FIFA: Seurat eivät ole velvollisia päästämään pelaajiaan maalis-huhtikuun maaotteluihin – Huuhkajien ottelut lähellä peruuntua?
- Fredrik Jensenin edustama Augsburg löysi nopeasti uuden päävalmentajan
- HS: Italiassa pelaava Jesse Joronen ollut kotonaan päiväkausia eristyksissä – pitää kuntoaan yllä hölkkäilemällä terassilla