Markku Kanerva: ”Vire näytti olevan hyvä”
Kuva: Juha Tamminen
Huuhkajat matkusti Dubliniin charter-koneella lauantaina. Lauantai-iltana joukkue harjoitteli ottelustadionilla.
– Stadion on aivan upea, mutta nurmen pinta ei pari päivää sitten pelatun rugbypelin jäljiltä ihan priima ole, mutta ihan ok ja pelattavassa kunnossa kuitenkin. Kosteissa oloissa otettiin tuntumaa kenttään, mutta se on aika tyypillistä täällä sumujen saarella, päävalmentaja Markku Kanerva kertoi Palloliiton sivuilla.
– Vire näytti olevan joukkueessa hyvä ja kyllä meillä on nyt tarkoitus avata pistetili Irlantia vastaan. Pelaajat ovat nälkäisiä, Kanerva sanoi.
Huuhkaja-ryhmä Dublinissa on 23 pelaajan vahvuinen. Sauli Väisänen jäi pois esikoisen synnytyksen vuoksi. Joitakin kysymysmerkkejä on, mutta todennäköisesti muu ryhmä on pelikuntoinen sunnuntaina.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Joona Toivio lopettaa uransa
- Onni Valakari jatkaa San Diegossa miljoonasiirrolla
- Lukas Hradecky piti nollat Mestarien liigassa
- Mika Lehkosuo jatkaa Pikkuhuuhkajien päävalmentajana
- Joel Pohjanpalo taas liekeissä
- Naatan Skyttä siivitti Kaiserslauternin voittoon
- Benjamin Källman maalasi jälleen 2. Bundesliigassa
- Sami Hyypiälle Captain’s Ball – Oliver Antman vuoden miespelaaja
- Oliver Antman loukkaantui
- Teemu Pukin jäähyväiset ehdolla Urheilugaalassa