”Pystymme voittamaan Kazakstanin myös ilman Gleniä”
 
										Päävalmentaja Markku Kanervalla riittää päänvaivaa miettiessään keskikentän ryhmitystä lauantain Kazakstan-otteluun.
Tärkeästä MM-karsintaottelusta on varmuudella sivussa vakiomiehiin kuuluva Glen Kamara, joka kärsii varoitustilin täyttymisen myötä pelikieltoa.
– Totta kai Glen on ollut tosi tärkeä pala joukkuettamme pitkään, joten onhan se menetys, toteaa kapteeni Tim Sparv, jonka pelaaminen on myös epävarmaa pikkuvaivojen takia.
Sparv painotti Huuhkajien tiedotustilaisuudessa samalla, että päteviä paikkaajia löytyy.
– Meillä on kuitenkin kova kilpailu pelipaikoista ja nuoria pelaajia on tullut hyvin sisään. En usko, että Glenin sivussa olo on meille iso ongelma, Sparv sanoi.
– Meillä on riittävästi laatua joukkueessa, jotta pystymme voittamaan Kazakstanin myös ilman Gleniä.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin! -  - Palkinto sisältää: - otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
 
 
- Palkinto sisältää: 
 
-  
- Tuomas Ollila debytoi Ranskan liigassa
- Lucas Bergström debytoi Mallorcan maalilla
- Rasmus Schüller lopettaa Huuhkajissa
- Onni Valakari maalasi MLS:n pudotuspeleissä – Minnesotalle avausvoitto
- Leo Walta teki historiaa
- Benjamin Källman iski kahdesti
- Helmareille ruma tappio nousukarsintojen avauksessa
- Voitot karttoivat Huuhkaja-pelaajia eurocupeissa
- Linda Sällström päättää uransa
- MLS:ssä runkosarja päätökseen – kolme Huuhkajaa pudotuspeleissä
 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			