Markku Kanerva toivoo Huuhkaja-faneilta positiivisuutta: ”Pitäkää sama hyvä spiriitti päällä”
Kuva: Juha Tamminen
Huuhkajien päävalmentaja Markku Kanerva on antanut ensimmäiset kommenttinsa sen jälkeen, kun UEFA oäätti siirtää EM-kisoja koronaviruspandemian vuoksi vuodella. Kokenut valmentaja peräänkuuluttaa kärsivällisyyttä kisoja odotellessa. Hän näkee tilanteen myös eräänlaisena mahdollisuutena.
– Toivon faneilta kärsivällisyyttä ja positiivisuutta. Mekin koitamme ajatella positiivisesti: saamme enemmän aikaan valmistautumiseen tähän upeaan tulevaan turnaukseen, Kanerva mietti Huuhkajien Instagram-tilillä julkaistulla videolla.
Kanerva sanoo, että Huuhkajat tarvitsee fanejaan. Oli peli tai paikkakunta mikä tahansa.
– Pitäkää sama hyvä spiriitti päällä. Nations League odottaa syksyllä, johon tarvitsemme teidän hukeaa kannustusta. Sekä kotona että vieraspeleissä. Se on ollut meille iso voimavara. Tsemppiä, Rive toivotti positiiviseen sävyyn Huuhkajien seuraajille.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Ville Koski suorana – ”Hankala ysikymppinen”
- Saksa astetta parempi – Huuhkajille raakaa oppia
- ”Pohjolan muuri” hyvällä mielellä Saksa-otteluun
- Jacob Friis hakemassa positiivista tulosta
- Yksi muutos Huuhkajiin – Juho Kilo kutsuttiin mukaan
- Viljami Sinisalo fiilisteli tuplaa
- Berat Sadik laittoi nappulat naulaan
- Tim Sparv jättää Huuhkajat
- Yksi muutos lisää – Janssonille ensimmäinen kutsu
- Mika Lehkosuo valitsi Pikkuhuuhkajat
- Ville Koski suorana – ”Hankala ysikymppinen”
- EM-kisojen siirtyminen vuodella eteenpäin on nyt virallista – Palloliiton pääsihteeri Marco Casagrande: ”Muuta vaihtoehtoa ei nyt ole”
- Markku Kanerva jatkosopimukseen Palloliiton kanssa – ”Riven johdolla suomalainen jalkapallo nosteessa”
- Lassi Lappalainen latasi tärkeän maalin – MLS:ssä tiukka taistelu pudotuspelipaikoista
- Lipunmyyntiä Huuhkajien EM-kenraaliin ei avata lainkaan
- Huuhkajien EM-vastustajat tasapeleihin
- Kaksi päivää historialliseen avausotteluun – Joel Pohjanpalo uhkuu itseluottamusta
- Entinen Valioliiga-pelaaja paljasti: Leeds haluaa Teemu Pukin
- FIFA: Seurat eivät ole velvollisia päästämään pelaajiaan maalis-huhtikuun maaotteluihin – Huuhkajien ottelut lähellä peruuntua?
- Gunnar Yliharju ylistää uudessa podcastissa Tim Sparvin johtamistyyliä – kertoi upean esimerkin vuosien takaa