Huuhkajia täydennetty kahdella pelaajalla
Laitapuolustaja Tuomas Ollila ja keskuspuolustaja Leo Väisänen ovat Huuhkajien vahvuudessa Pohjois-Makedonia- ja Norja-otteluissa.
Loukkaantumisvaivoista kärsineen Leo Väisäsen osallistuminen otteluihin oli vielä aiemmin viikolla kysymysmerkki, mutta torstaina varmistui, että IF Elfsborgin toppari pääsee liittymään joukkueeseen.
Ensikertalaisena Huuhkajiin liittyy 22-vuotias laitapuolustaja Tuomas Ollila. Ilveksessä kaksi viime kautta pelannut Ollila siirtyy ensi kaudeksi HJK:n riveihin. Käpylän Pallon kasvatti teki tänä vuonna läpimurtonsa Veikkausliigassa ja iski Ilvekselle vasemman laitapakin tontilta kuusi maalia ja antoi kolme maalisyöttöä.
Suomi kohtaa Pohjois-Makedonian Skopjessa torstaina 17. marraskuuta. Ottelu pelataan National Arena Todor Proeskilla Suomen aikaa kello 19.00. Sunnuntaina 20. marraskuuta Huuhkajat haastaa Norjan Oslossa Ullevaal Stadionilla. Ottelu käynnistyy Suomen aikaa kello 15.00.
Marraskuun maaottelut ovat katsottavissa Elisa Viihde Viaplay -palvelussa ja V Sport -kanavilla.
Lähde: Palloliiton verkkosivut
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Ville Koski suorana – ”Hankala ysikymppinen”
- Saksa astetta parempi – Huuhkajille raakaa oppia
- ”Pohjolan muuri” hyvällä mielellä Saksa-otteluun
- Jacob Friis hakemassa positiivista tulosta
- Yksi muutos Huuhkajiin – Juho Kilo kutsuttiin mukaan
- Viljami Sinisalo fiilisteli tuplaa
- Berat Sadik laittoi nappulat naulaan
- Tim Sparv jättää Huuhkajat
- Yksi muutos lisää – Janssonille ensimmäinen kutsu
- Mika Lehkosuo valitsi Pikkuhuuhkajat
- Ville Koski suorana – ”Hankala ysikymppinen”
- Huuhkajien EM-vastustajat tasapeleihin
- Kaksi päivää historialliseen avausotteluun – Joel Pohjanpalo uhkuu itseluottamusta
- Markku Kanerva jatkosopimukseen Palloliiton kanssa – ”Riven johdolla suomalainen jalkapallo nosteessa”
- ”Olen luottavainen” – Niki Mäenpäällä edessä Serie A -debyytti?
- Carljohan Erikssonilla komea debyytti – ”Tosi hyvät fiilikset”
- Ivanovin ja Mäenpään Warta sinetöi sarjapaikkansa Puolassa
- Huuhkaja-legenda pääsi FIFA:n huippupestiin
- EM-kisojen siirtyminen vuodella eteenpäin on nyt virallista – Palloliiton pääsihteeri Marco Casagrande: ”Muuta vaihtoehtoa ei nyt ole”
- Entinen Valioliiga-pelaaja paljasti: Leeds haluaa Teemu Pukin